מרכז ההשתלמויות בשוקולד איכותי

אודות המרכז

את מרכז ההשתלמויות בשוקולד איכותי הקמנו ב-Déaches במטרה ללמד, להעשיר ולקדם את תרבות השוקולד האיכותי בקרב חובבי השוקולד בארץ.

סדנאות ההשתלמות מיועדות למתחילים ולחובבי שוקולד מושבעים כאחד. נלמד בהן כיצד מכינים שוקולד, כיצד טועמים שוקולד (ה-œnologie של השוקולד), מהן הגישות השונות בעולם לשוקולד, איך אנחנו יכולים להבדיל בין שוקולד טוב לשוקולד גרוע וגם על כמה סודות קטנים שהיצרנים לא תמיד אוהבים לספר לנו, הצרכנים. סדנאות נפרדות ידגימו שימושים מעשיים בשוקולד, ביניהם הכנת עוגות ומאפים. הסדנאות מתקיימות בקבוצות קטנות, באוירה חברית ואינטימית ובליווי טעימות שוקולדיות וכיבוד מתאים.

את הסדנאות מנחה השוקולטייר דוד הלל, בוגר הקורדון בלו בפריס, מוסמך Valrhona וחבר בצוות מצומצם לאימון והכנה של השף הזוכה בתחרות ה-MOF היוקרתית לשנת 2004 בצרפת.

ניתן לקיים השתלמויות מיוחדות עבור מספר משתתפים גם בביתכם או במקום העבודה. אנא פנו אלינו לפרטים נוספים.

בנוסף תתקימנה סדנאות מקצועיות המיועדות לשוקולטיירים ולפטיסיירים המעוניינים להתמקצע ולהעמיק את היכרותם עם החומר. סדנאות אלה תארחנה שוקולטיירים ופטיסיירים מחו"ל, ועל קיומן נודיע מראש למעוניינים.

Bonbon Orange-Pâte d'amandes-Gianduja
אם קריולו או פורסטרו לא אומר לכם כלום, אם אינכם יודעים לזהות גנאש שבור ואם שוקולד עבורכם הוא לא יותר מסתם מריר, חלב או בלגי, אנו מזמינים אתכם להצטרף לאחת מסדנאות ההשתלמות המקצועיות שלנו.